середа, 23 листопада 2011 р.

Про ЗНО

Визнаючи правильність курсу Держави на автономізацію визначення рівня знань абітурієнтів – зовнішнє незалежне оцінювання, яке підвищило в цілому загальний рівень студенства порівняно з останніми роками до йоговведення (не беруся аналізувати в ретроспективі...) ми, разом з тим, не можемо не підкреслити низку вад. Їх багато і про них багато писали - формалізація знань, відсутність узагальнень, і багато чого іншого. Я не про це. Мене турбує декілька речей. І не тих, що стали загальним місцем в критиці ЗНО в засобах масової інформації. Найгостріше - ліквідація ЗНО з "Основ правознавства"! Ліквідація ЗНО з “Основ...” різко знизила ефективність підготовки студентів юристів та взагалі підготовку студентів з правових дисціплін, найбільш масових та популярних в державі.

Знання з Історії України, якими б вони важливими в загальному культурному рівні громадянина не були, не дають змоги системно ні зорієнтуватися абітурієнту щодо вибору майбутньої професії і спеціальності навчання, ні кінцево, не дають знань з основ правознавства, які потрібні майбутньому юристові. Звідси, - проблеми на першому ж курсі: 1) частина студенства усвідомлює прикрість і неправильність вибору спеціальності, коли починає освоюватися з першими ж азами правознавства, 2)не менш прикрим є усвідомлення і того, що високі знання з історії продемонстровані в результатах ЗНО не гарантують навичок засвоєння правових дисціплін і правових категорій!

Я теж складав при вступі на МП в 1977 році Історію СРСР. Але тоді і учбовий план навчання на перших двох курсах МП був інший...Ми ТДП слухали 2 семестри і професор Є.А.Тихонова ремствувала, що на МП читається ТДП в обсязі для заочників...

Не перебільшуючи специфіку окремих предметів з шкільної програми, можу відповідально заявити, що знання та оперування поняттями з основ правознавства не тотожні знанням з історії!

Це зумовлює "елементаризацію" (спрощення) на першому-других курсах навчання бакалаврів та унеможливлює підвищення рівня викладання, якщо хочете – говорити про більш високі речі і поняття, а не про елементарні категорії правознавства. Нам на першому курсі треба талдичити елементарніі речі! Раніше (безвідносно до часу і дат, вибачайте) першокурсник був більше підготовлений в правовому плані!

Немає коментарів:

Дописати коментар