субота, 17 березня 2012 р.

Міжнародно-правові читання

До кінця цього навчального року відбудуться міжнародно-правові читання кафедри МП
1. к.ю.н. Хонін В.М. 27 березня 2012 р. Міжнародно-правове регулювання. Рік 2035.
2. к.ю.н. Білоцький С.Д. 25 квітня 2012 р. Альтернативна енергетика і міжнародне право: універсальні стандарти та їх імплементація у національні правові системи Європи.
3. к.ю.н. Григоров О.М. 23 травня 2012 р. Основні напрями міжнародного співробітництва України в авіаційній галузі.

середа, 14 березня 2012 р.

Правила относительно моих рекомендаций

ATTENTION!

Ниже следуют правила относительно моих рекомендаций от 2 ноября 2011 года с правками на 5 февраля 2012 года і 14 марта 2012 года

Внимание всем!

Нижеследующий текст излагает правила относительно выдачи моих рекомендаций - ПРАВИЛА ЭЛЕМЕНТАРНЫЕ! они упрощают вам жизнь!
Важно иметь в виду - рекомендации требуются как для учебы за рубежами Украины, так и для прохождения различных летних студенческих курсов и школ. Последнее особенно хлопотно для студентов 1-3 курса!!! Но такие рекомендации может выдать вам любой преподаватель и совсем не обязательно гоняться за мной! Все равно всем я такие рекомендации физически не смогу выдать...

Относительно рекомендаций: ЭТАПЫ - 1)пишите/печатаете проект текста рекомендации от моего имени на английском языке, 2) отправляете мне через ФБ-уведомления в прикрепленном Ворд-файле для проверки, после моего "одобрямс" 3) распечатываете и приносите на подпись на кафедру МП, Мельникова 36/1, в ауд.301 и передаете лаборанту кафедры МП Неваре Лилие Михайловне с 10 до 14 ежедневно! кроме воскресенья! и не ловите меня по коридорам! Через день получаете подписанные рекомендации!

Дурацкие звонки ваших родителей и спонсоров только отвлекают и заставляют терять время - рекомендации я даю вам и не надо никого вовлекать в этот процесс!
Рекомендации относительно подготовки текста и ТРЕБОВАНИЯ /ПРАВИЛА имейте в виду:
1) мне некогда писать тексты - вы пишете проект от моего имени на ХОРОШЕМ английском без русизмов и украинизмов-полонизмов;
2) срочно ничего не бывает! - с учетом отсылки и проверки и корректировки - рассчитывайте на 2-3 дня, иногда - больше. Иногда, отняв время у меня, вы забываете о текстах рекомендаций, которые неделями вас ждут на кафедре. Имейте совесть!
3) троечникам я рекомендации давать не буду - не суетитесь!
4) прежде, чем морочить голову мне - разберитесь, какого рода рекомендации вам нужны - от профессоров или от администрации Института, - и , соответственно, готовьте проект. Не забывайте, на трех правовых каферах - больше сорока преподавателей! И десять профессоров, все из которых могут вас рекомендовать в качестве преподавателей, что , обычно, чаще всего, и требуется! Я могу подписывать эти рекомендации и как профессор, знающий Вас ( указывайте курсы, которые я вам читал - история МП, право международных договоров, международное публичное право, введение в специальность), и как заведующий отделением МП! Над различиями в тексте - думайте сами!
5) он-лайн рекомендации, в любом случае, требуют ЗНАЧИТЕЛЬНОГО времени на заполнение - поэтому я могу дать такую рекомендацию Вам без проблем, предварительно получив от вас напечатанный в Ворде текст вашей СиВи и рекомендации, которые могу затем копи-пастить в электронные проформы, или получив соответствующий текст в ПДФ или JPG отпечатанный на бланке Института и с моей подписью и печатью. Последний вариант требует большего времени! Но если это нужно - добавляете в ЭТАПЫ шаг 4) - сканируете текст подоготовленной и подписанной мной рекомендации, преобразовываете в формат ПДФ (или ДжПГ) и отправляете мне на электронную почту для последующей загрузки в он-лайн проформу, которую по вашей заявке мне вышлет на электронную почту искомый вами университет.
Без предварительного ознакомления с вашими текстами (проектами рекомендаций от моего имени и вашего СиВи на английском языке - в отдельных файлах!) - не присылайте электронных ссылок! Ознакомившись с вашим текстом, внеся возможные правки и получив от вас окончательный исправленный текст - я вам направляю электронный адрес на который вы можете ссылаться и направлять в зарубежный университет для он-лайн рекомендаций; внимательно отправляйте письма на электронную почту - спам-фильтры очень требовательны - заполняйте все поля, иначе все письма уйдут в спам, в котором очень трудно бывает их найти - в день на спам у меня приходит, иногда, до 200 писем;
6) мои данные и биография есть в Сети и на многих сайтах - будете делать глупые ошибки - буду отказывать в рекомендации. Имейте в виду, что краткое изложение биографии лица, рекомендующего вас в зарубежный университет, может требоваться в тексте рекомендации.Такое, редко, но встречается! My name : Alexander Zadorozhny, Professor, Head of the International Law Department, Institute of International Relations, Kyiv National Taras Schevchenko University.
7) черновики и "сырые проекты" не принимаются! прежде, чем отправлять мне текст - вычитайте, убирая ошибки и опечатки, посоветуйтесь относительно текста со знающими людьми, преподавателями иностранного, коллегами за рубежом, нашими выпускниками, а затем отправляйте мне, прикрепив файл с рекомендацией к посланию в Уведомлениях на ФБ - для тех, кто не знает как прикрепить файл - это нарисованная внизу в меню уведомлений Скрепка;
8) образцов рекомендаций у меня нет - глупая дискуссия здесь на ФБ так и не дала нам подготовить образец, но в файлах клуба выпускников МП такие образцы имеются ! В проекте текста будьте скромны! Превосходные степени в английском также глупы как и в русском! и, тем более, украинском!
9) важным документом, кроме рекомендаций (думаю, они, на самом деле, не очень важны!) есть ваше мотивационное письмо - почему и зачем вы хотите учиться в зарубежном университете! По моему опыту - это САМЫЙ ВАЖНЫЙ документ, после анализа которого , обычно, и принимается решение. Не глупите и не втыкайте - готовьте такое письмо тщательно!

И последнее - не надо дурацких комментов относительно рекомендаций после моего письма - здесь. Они только отвлекают и по сути ничем не помогают студентам, а только запутывают! Рекомендации подписываю я и мне не интересно любое чужое мнение по этому поводу. Есть желание помочь аппликантам - пишите им в личку...

Скорочений семестр - Не забувайте!

Шановні студенти МП!

1. Цей семестр скорочений на 1 місяць. Ми завершуємо навчання і сесію 31 травня. Сесія почнеться для декого (4-й МП!) вже наприкінці квітня. Для всіх інших - в перших днях травня. Навчання по суботах дозволить не скорочувати курси (це для тих, хто не зрозумів...і пише дурниці). Але - не зволікайте і не затягуйте і не пропускайте. Часу - на 1 місяць менше!
2. Плануйте своє літо відповідно. у вас 3 місяці. Шукайте і літні школи права, і мовні курси і академії права. Гаагські літні курси Академії МП зручні для 5 курсу ...чим раніше кинетесь шукати - тим дешевше варіанти...
Бажано поєднувати екзерциси в мові з усвідомленням права...Найкращі американські школи "Introduction to American Law" що проводять майже всі університети та школи права від Сходу до Заходу, але вони - дорогі((.
3. Намагання достроково скласти заліки/іспити з будь-яких причин викликати розуміння не будуть (див п.1)
4. Уважно прошу з усіма відрядженнями - навіть погодженими...Ви втрачаєте бали...Семестр короткий. Євро - не у всіх!

понеділок, 5 березня 2012 р.

Проект закону України «Про правовий статус українських трудових мігрантів» 06.11.2011 Сайт “Українці в Ірландії” Джерело: Григорій Селещук http://uk

Проект закону України «Про правовий статус українських трудових мігрантів»

06.11.2011

Сайт “Українці в Ірландії”

Джерело: Григорій Селещук http://ukrainians.ie/uk/news/news/?newsid=82


Проект цього Закону розроблений Комісією у справах мігрантів УГКЦ,голова - Григорій Селещук. Закон покликаний визначити правовий статус українських трудових мігрантів та членів їх сімей, встановлює правові та соціальні гарантії їх захисту.

Документ Публікується для загального обговорення. Відгуки надсилайте автору, або на адресу АУРІ.


П Р О Е К Т

З А К О Н У У К Р А Ї Н И

Про правовий статус українських трудових мігрантів

Розроблений Комісією у справах мігрантів УГКЦ, Голова - Григорій Селещук

Цей Закон визначає правовий статус українських трудових мігрантів та членів їх сімей, встановлює правові та соціальні гарантії їх захисту.


Розділ I

ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

Стаття 1. Мета Закону

Мета Закону – закріплення мінімальних стандартів правового та соціального захисту українських трудових мігрантів, членів їх сімей, спрямованих на посилення позитивних ефектів та мінімізація негативних наслідків трудової міграції українців.

Стаття 2. Законодавство про статус українських трудових мігрантів, членів їх сімей та гарантії їх соціального захисту

Законодавство про правовий статус українських трудових мігрантів складається з цього Закону, інших нормативно-правових актів, що регулюють правовідносини, які визначають правові та соціальні гарантії українських трудових мігрантів та членів їх сімей.

Стаття 3. Міжнародні договори України

Якщо міжнародними договорами або угодами, в яких бере участь Україна, встановлено інші правила, ніж ті, що їх містить законодавство про правовий статус українських трудових мігрантів, то застосовуються норми міжнародного договору або міжнародної угоди.


Розділ IІ

ПОНЯТТЯ І ЗМІСТ СТАТУСУ УКРАЇНСЬКИХ ТРУДОВИХ МІГРАНТІВ ТА ОСІБ, НА ЯКИХ ПОШИРЮЄТЬСЯ ЧИННІСТЬ ЦЬОГО ЗАКОНУ

Стаття 4. Український трудовий мігрант

Український трудовий мігрант – громадянин України, який на тимчасовий термін виїжджає займатися, займається або займався оплачуваною діяльністю до іноземної країни.

Повертанець – український трудовий мігрант, котрий повернувся в Україну після тривалого (не менше 6 місяців) перебування за кордоном.

Стаття 5. Члени сім’ї українського трудового мігранта

Члени сім’ї українського трудового мігранта – особа, що перебуває з українським мігрантом у шлюбі, діти та інші особи, що перебувають на їхньому утриманні та визнаються членами родини відповідного до чинного законодавства.

Стаття 6. Державний захист прав українських трудових мігрантів

Українська держава поважає та забезпечує передбачені в цьому Законі права всіх українських трудових мігрантів і членів їх сімей, які перебувають на українській території або її юрисдикцією, незалежно від статі, раси, кольору шкіри, мови, релігії або переконань, політичних чи інших поглядів, національного, етнічного, соціального походження, громадянства, віку, економічного, майнового, сімейного стану й соціального статусу або будь-якої іншої ознаки.

Українська держава гарантує захист українських трудових мігрантів за кордоном шляхом укладення міждержавних двосторонніх угод про працевлаштування та соціальне забезпечення громадян.

Кабінет Міністрів України за участю представників громадських організацій трудових мігрантів розробляє та реалізує державні програми щодо освітньо-культурного розвитку українських трудових мігрантів в місцях їх найбільш компактного проживання.

Стаття 7. Громадяни України на яких не поширюється чинність цього Закону

Чинність цього Закону не поширюється:

1. На осіб, скерованих або найнятих міжнародними організаціями й установами, а також осіб, скерованих або найнятих будь-якою іноземною державою для здійснення офіційних функцій, допуск і статус яких регулюється загальним міжнародним правом чи ратифікованими міжнародними угодами та конвенціями;
2. На осіб, скерованих чи найнятих іноземною державою або від її імені, які беруть участь у втіленні програм розвитку або інших програм співпраці, допуск і статус яких регулюється угодою з державою роботи за наймом і які згідно з цією угодою не вважаються українськими трудовими мігрантами;
3. На осіб, що проживають в іноземній державі і виступають як інвестори;
4. На учнів, студентів і стажерів, які не займаються оплачуваною діяльністю;
5. На моряків і працівників, зайнятих на стаціонарній прибережній станції, яким не було видано дозволу на проживання й участь в оплачуваній діяльності в іноземній державі.

Стаття 8. Орган уповноважений підтверджувати статус українського трудового мігранта

Органом уповноваженим підтверджувати статус українського трудового мігранта є консульські чи дипломатичні установи України в країні перебування українського трудового мігранта.

Стаття 9. Порядок підтвердження статусу українського трудового мігранта

Порядок підтвердження статусу українського трудового мігранта визначається постановою Кабінету Міністрів України.


Розділ IIІ

ЗАХИСТ ПРАВ ТА СОЦІАЛЬНІ ГАРАНТІЇ УКРАЇНСЬКИХ ТРУДОВИХ МІГРАНТІВ

Стаття 10. Невтручання в особисте та сімейне життя

Український трудовий мігрант і члени його сім'ї не можуть зазнавати безпідставного чи незаконного втручання в їх особисте й сімейне життя, зазіхання на недоторканність їхнього житла чи таємницю їх листування й інших форм зв'язку, зазіхань на їхню честь і репутацію.

Кожен український трудовий мігрант і члени його сім'ї мають право на захист від такого втручання або таких зазіхань. Зокрема, члени сім’ї мігранта не зобов’язані надавати інформацію особистого характеру про інших членів своєї сім’ї за кордоном якщо це не суперечить чинному законодавству України.

Стаття 11. Захист з боку консульських чи дипломатичних установ України

Консульські та дипломатичні установи України за кордоном зобов’язані забезпечити захист прав та законних інтересі українських трудових мігрантів та члени їхніх сімей, а також надавати їм необхідну юридичну допомогу.

Стаття 12. Виборчі права Українських трудових мігрантів

Українські трудові мігранти мають право брати участь у виборах до органів державної влади і органи місцевого самоврядування.

Центральна Виборча Комісія спільно з Міністерством Зовнішніх Справ зобов’язані організувати голосування у такий спосіб, щоб кожен із громадян України, що перебувають за кордоном у момент голосування та виявив бажання проголосувати, міг реалізувати своє виборче право.

Кожен громадянин України, котрий бажає реалізувати своє виборче право може написати відповідну заяву на ім’я посла у країні перебування.

Стаття 13. Добровільне пенсійне страхування

Український трудовий мігрант може брати добровільну участь у солідарній системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування громадян України, шляхом укладення договору з територіальним органом Пенсійного фонду України.

Договором про добровільну участь може бути передбачена одноразова сплата застрахованою особою внесків за попередні періоди. Український трудовий мігрант може скористатися цією можливістю з метою збільшення страхового (трудового) стажу й, відповідно, розміру пенсії. При цьому сума сплачених страхових внесків за кожний місяць не може бути меншою мінімального страхового внеску.

Пенсійний фонд України забезпечує механізми функціонування системи державного пенсійного страхування українських трудових мігрантів та гарантує призначення, перерахунок та виплати пенсій застрахованим особам.

Стаття 14. Соціальне страхування

Кабінет Міністрів України гарантує усім застрахованим українським трудовим мігрантам забезпечення прав у страхуванні від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.

Українські трудові мігранти, які потерпіли від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання залучаються до програм відновлення здоров'я та працездатності, їм забезпечується відшкодування збитків, пов'язаних із втратою заробітної плати або відповідної її частини за час невиконання трудових обов'язків, гарантується право на соціальні послуги у зв'язку із втратою працездатності.

Стаття 15. Право на отримання освіти

Діти українських трудових мігрантів, які проживають з батьками в іноземній країні, мають право на безкоштовне здобуття повної середньої освіти. Документи про освіту іноземних держав визнаються в Україні відповідно до підписаних та рактифікованих в установленому порядку міжнародних договорів.

Кабінет Міністрів України розробляє спеціальні навчальні програми для українських суботньо-недільних шкіл за кордоном, порядок вивчення українознавчих предметів та отримання відповідних атестатів.

На підставі документів про освіту іноземних держав діти українських трудових мігрантів мають право на вступ до середніх та вищих навчальних закладів України за умови здачі екзамену з української мови.

Стаття 16. Соціальний захист

Українські трудові мігранти та члени їхніх сімей мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених чинним законодавством України.

Український трудовий мігрант у сім’ї якого народилась, виховується та проживає неповнолітня дитина має право на державну допомогу.

Консульські та дипломатичні установи України за кордоном зобов’язані у тижневий термін забезпечити переклад та апостиляцію документів необхідних для оформлення державної соціальної допомоги на території України.

Стаття 17. Працевлаштування після повернення

Центри зайнятості сприяють працевлаштуванню українських трудових мігрантів, враховуючи трудовий досвід, набутий за кордоном, забезпечують повертанцям можливість пройти перепідготовку та підвищення кваліфікації, розпочати власну підприємницьку діяльність, здійснюють виплату матеріального забезпечення в період безробіття, за умов перебування повертанця на території України під час цього періоду.

Стаття 18. Пенсія по втраті годувальника

У разі смерті українського трудового мігранта непрацездатним членам сім’ї, які були на його утриманні, за наявності всіх передбачених пенсійним законодавством підстав, призначається пенсія у зв’язку із втратою годувальника. При цьому пенсія дітям, у зв’язку із втратою годувальника, призначається незалежно від того, чи були вони на утриманні годувальника.

Стаття 19. Загибель (смерть) та поховання українських трудових мігрантів

У випадку загибелі (смерті) українського трудового мігранта за кордоном консульські чи дипломатичні установи України забезпечують транспортування тіла на Батьківщину або організовують поховання, якщо інше не передбачено положеннями контракту, укладеного з роботодавцем або із страховою компанією.

З метою забезпечення гідних умов транспортування й поховання померлих та ефективності використання коштів, консульські чи дипломатичні установи України можуть укладати строкові угоди із суб’єктами підприємницької діяльності, котрі надають послуги у похованні.

Стаття 20. Проходження військової строкової служби українськими трудовими мігрантами та членами їх сімей

Українським трудовим мігрантам надається відстрочка від призову на строкову військову службу на період їхнього перебування за кордоном.

Членам сімей українських трудових мігрантів може надаватись відстрочка від призову на строкову військову службу якщо вони підпадають під загальні умови відстрочки від призову на строкову військову службу за сімейними обставинами.

Стаття 21. Право на володіння та захист прав власності

Українські трудові мігранти та члени їхніх сімей мають право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності, набутими як на території України так і за її межами.

Ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності.

Право приватної власності охороняється законом.

Стаття 22. Право розпоряджання майном набутим з-за кордоном

Український трудовий мігрант під час перебування та після закінчення свого перебування в іноземній державі має право переказувати свої зароблені кошти й заощадження, ввозити своє особисте майно та речі в Україну.

Кабінет Міністрів України забезпечує українському трудовому мігранту безпеку та надійний механізм грошових переказів з-за кордону та вживає належних заходів для полегшення таких переказів.

Українські трудові мігранти мають право ввозити в Україну готівку в сумі, що не перевищує в еквіваленті 50000 євро без письмового декларування митного органу.

Стаття 23. Уникнення подвійного оподаткування

Не допускається обкладання українських трудових мігрантів в Україні тим самим (чи аналогічним) податком за один податковий період, якщо він був сплачений за кордоном відповідно до законодавства держави перебування.

Кабінет Міністрів України забезпечує вжиття заходів з метою уникнення подвійного оподаткування зароблених коштів і заощаджень українського трудового мігранта та членів його сім’ї.

Стаття 24. Порядок оподаткування

Члени сімей українських трудових мігрантів не можуть бути оподатковані за доходи отримані українськими трудовими мігрантами.


Розділ IV

ЗВ’ЯЗКИ З БАТЬКІВЩИНОЮ ТА

ВІДНОСИНИ З ОРГАНАМИ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ

Стаття 25. Право на свободу пересування та повернення

Українському трудовому мігранту гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України, за винятком обмежень, які встановлюються чинним законодавством.

Український трудовий мігрант та члени його сім’ї не можуть бути позбавлені права в будь-який час повернутися в Україну.

Стаття 26. Допомога у добровільному поверненні на Батьківщину

Кабінет Міністрів України реалізує державні програми заохочення та забезпечує українським трудовим мігрантам необхідні для повернення на Батьківщину соціально-економічні умови.

Стаття 27. Оформлення проїзних документів

Міністерство закордонних справ України забезпечує швидке позачергове оформлення проїзних документів українських трудових мігрантів з метою їхнього працевлаштування за кордоном.

Консульські чи дипломатичні установи України зобов’язані продовжити дію закордонного паспорта українського трудового мігранта незалежно від року виїзду та терміну його перебування за кордоном.

Стаття 28. Право на отримання інформації про країну працевлаштування

Український трудовий мігрант та члени його сім’ї мають право на отримання через уповноважені установи Міністерства закордонних справ України вичерпної інформації про країну працевлаштування, а саме: про умови перебування, права та обов’язки трудових мігрантів у країні працевлаштування, а також інших питань, які стосуються працевлаштування та законного перебування у країні працевлаштування.

Стаття 29. Право на отримання інформації про ситуацію в Україні

Український трудовий мігрант під час перебування за кордоном має право на отримання через уповноважені установи Міністерства закордонних справ вичерпної інформації про політичну та соціально-економічну ситуацію в Україні.

Стаття 30. Звернення українських трудових мігрантів

Звернення українських трудових мігрантів до органів місцевого самоврядування та державної виконавчої влади розглядаються і вирішуються у термін не більше 10 днів від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, - невідкладно.

Український трудовий мігрант має право на отримання протягом робочого дня інформацію з перевірки ліцензій посередників на провадження посередництва з працевлаштування громадян України за кордоном шляхом звернення на гарячу лінію Міністерства праці та соціальної політики.

Стаття 31. Державні соціальні служби

Державні соціальні служби надають українським трудовим мігрантам, які повернулись на Україну, соціальні послуги з метою подолання складних життєвих обставин, залучають до реабілітаційних програм, здійснюють соціальний супровід.


Розділ V

ЗАКЛЮЧНІ ПОЛОЖЕННЯ

Стаття 32. Фінансування витрат, пов'язаних з введенням в дію цього Закону

Фінансування витрат, пов'язаних з введенням в дію цього Закону, здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України.

Стаття 33. Відповідальність за достовірність даних і документів, виданих для підтвердження статусу українського трудового мігранта

Органи, що підтверджують статус українського трудового мігранта, мають право в необхідних випадках перевіряти обґрунтованість видачі відповідних документів.

Українські трудові мігранти несуть відповідальність згідно чинного законодавства за шкоду заподіяну державі внаслідок несвоєчасного надання чи надання недостовірних документів, що підтверджують статус українського трудового мігранта.

Стаття 34. Обов'язок українських трудових мігрантів повідомляти про зміну свого статусу

Українські трудові мігранти зобов’язані невідкладно повідомляти органи, що підтверджують статус українського трудового мігранта про зміну свого статусу.


Розділ VІ

ПРИКІНЦЕВІ ТА ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ

Стаття 35. Прикінцеві положення

Цей Закон набуває чинності з дня його опублікування.

Кабінету Міністрів України у двомісячний термін після опублікування Закону України «Про правовий статус українських трудових мігрантів»:

1) подати Верховній Раді України пропозиції про внесення до законодавчих актів змін, що випливають з цього Закону;
2) привести рішення Кабінету Міністрів України у відповідність з цим Законом;
3) забезпечити перегляд на предмет відповідності цьому Закону і скасування міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади своїх нормативно-правових актів, що суперечать цьому Закону.

Стаття 36. Перехідні положення

Усі нормативні акти України до приведення їх у відповідність з нормами цього Закону діють у частині, яка не суперечить цьому Закону.

Що маємо на сьогодні...

1. кримінальне переслідування політичних опонентів з порушенням та ігноруванням процесуальних і матеріальних норм права шляхом фальсифікації кримінальних справ, порушення норм Конституції, українського матеріального та процесуального права, норм міжнародного права та зобов»язань України відповідно до Європейської конвенції про захист основних прав і свобод людини 1950 року
2. поглиблення фіскального характеру податкової системи держави, погіршення підприємницького та інвестиційного клімату, погіршення умов господарювання малого та середнього бізнесу, позбавлення правового захисту підприємців , сприяння та пряма участь у рейдерстві та недружньому поглинанні підприємств, систематичне та зухвале казнокрадство, нецільове використання бюджетних коштів на всіх рівнях бюджетів
3. запровадження пенсійного законодавства, що суттєво погіршило стан трудящих та малозабезпечених пенсіонерів, згортання соціальних програм, допомоги малозабезпеченим, скорочення витрат держави в соціальний сфері, освіті, медицині, науці
4. збільшення видатків на утримання державного апарату та правоохоронних органів, неконтрольовані бюджетні витрати на забезпечення особистого комфорту та безпеки високопосадовців, призначення на державну службу в порушення вимог законодавства не за крітеріями професійної придатності, а лише за належністтю до провладного клану, імітація боротьби з корупцією, що використовується для переслідування опонентів, а не для викорінення цього ганебного явища, відсутність контролю за видатками держслужбовців і високопосадовців, що значно перевищують їх офіційні заробітні плати
5. Ігнорування принципу розподілу (балансу) влад, знецінення парламентаризму та зведення його до тупого натискання кнопок одним депутатом за десятьох, встановлення контролю над судовою системою, скорочення повноважень Верховного Суду України, створення неконституційних судових інстанцій
6. Повне ігнорування всіх передвиборчих обіцянок в усіх сферах – від зростання цін на газ та ЖКП до постійного зростання цін на товари широкого вжитку та продукти харчування, паливо та всі енергоносії, повна нездатність стримувати інфляцію та невпинне зубожіння населення, відсутність дієвого контролю та стримування зростання вартості життя, фактичне сприяння трудовій міграції через відсутність програм створення робочих місць, крах і забуття всіх проголошених "реформ"
7. ускладнення, аж до фактичної ізоляції, міжнародного становища держави шляхом укладання вкрай невигідних міжнародних угод, скорочення експорту та надходження іноземних інвестицій; ігнорування необхідності диверсіфікації енергопостачання та енергетичної безпеки, невмотивоване і вкрай не обережне продовження терміну оренди Севастополя для базування Російського ЧМФ, вступ до наддержавного угруповання (міжурядової організації) Митний Союз (?) без широкої дискусії в суспільстві (референдуму) і згоди Верховної Ради України
8. Порушення основних політичних прав громадян, систематичні порушення свободи слова та переслідування ЗМІ і журналістів, зловживання правом через покірні і залежні суди забороняти мітинги та демонстрації громадян, порушення та фальсифікації з виборчими правами під час проведення місцевих виборів